— Blog SEAKAYAKOVÉ ŠKOLY —
 

Voda je náš živel. Někdy teplá, jindy studená. Někdy brázdíme hladinou klidnou jako zrcadlo a občas se mrskáme na vlnách. Během letošního semináře jsme zažili asi všechno. A dokonce i vodu se shora. Z boku a někdy i ze spoda.

Jedinečný zážitek. Průjezd Labským kaňonem nejnižším místem v Česku po veliké řece. Veliká řeka pod lodí a skály na námi. Trasa, která patří do slabikáře každého "síčkaře" nebo vodáka. Cestování po tekoucí vodě s vybavením na dva dny s kempováním u vody. Cca 45 km v pažích a něco malinko v nohách.

Parádní start z HG Sportu v Tróji nebo ze Sedlce a cíl na soutoku s Labem u Mělníka. Dva dny na veliké řece se zdymadly. Opět nečekaná romantika nás překvapí ještě v Praze a pokračuje až do Mělníka. A čeká nás i romantika v podobě kempování a táboření. Na co se můžete těšit?

Jizera jako řeka učitelka kromě horního - divokého toku, který je vhodný na kajaky, nabízí i splutí na síčkách z Malé skály nebo z Turnova až na soutok s Labem. Celkem tedy víc jak 80 km neobvyklé divočiny.

Tradiční akce pro seakajakáře, které se může účastnit úplný začátečník i ostřílený mořský vlk. Trénink, společné pádlování, diskuze, výměna zkušeností; tak to je seakayakové sympozium.

Eskymácký obrat je důležitý, ale pro začátečníky poměrně obtížný manévr, proto jeho nácviku věnujeme též pozornost. Trénuje se pohyb boky a především základní pravidlo, že hlava jde z vody jako poslední. Takže neztrácejte hlavu a lepší než výuková videa je praxe na vodě!

Nevěřte doktorovi, který vám při zákroku řekne: Teď to trochu štípne. Všichni víme, že to bude bolet jako ku***. Tak stejně nevěřte instruktorovi na seakayaku, který vám řekne: "Teď se trochu zhoupne". Přesně tohle se mohlo stát účastníkům seakayakového semináře na německé Rujáně. Nicméně všichni byli tak nadšení na pádlování a cvičení na vodě,...

Tým Seakyakové školy bude u tohoto velikého svátku všech příznivců štíhlých lodí a lidí. Život je krátký, takže pádlování s přáteli není nikdy dost. Proto neváhejte a nasedněte do svých lodí, zaberte pádlem a dorazte na Seakayakové sympozium, které se letos koná v Praze pod záštitou HG sportu.

Máme první přihlášené na SEA KAYAK Seminář, který letos proběhne na Rujáně. Připravujeme pro vás novinky jako jsou například Kubištovy hořické trubičky (energie do paží), ranní kávu VOLKAFE a možná i funkční šátky z Brna se seakajakovým motivem.