— Blog SEAKAYAKOVÉ ŠKOLY —
 

Tak v roce 2021 došlo na dokončení tuzemské expedice z Pěkné do Hřenska. Tam, kde jsem v říjnu 2021 skončil, tam jsem 1. prosince 2021 začal. Přesně na tom stejném mole kousek od mostu Inteligence. Celkem se mi podařilo urazit přes 460 km a pomyslně tak spojit jih naší krásné země s jejím severem, Šumavu s horou...

Někdy se povede pěkná akce a člověk dostane chuť na samotu a touhu čelit výzvě. Tou byla letos sólo výprava z Pěkné (Šumava) do Prahy. Čekalo mě něco okolo 306 km po Vltavě. A týden na vodě. Celá vltavská kaskáda a celá Vltava jenom pro mě. Bez jediného vodáka! Kdy jindy to zažijete?

Covid jsme nějakým způsobem zašlapali do země a povedlo se nám odjet za teplem a za vlnami do Chorvatska. Krásné počasí a jeden den i super vlny. Co víc si přát?

V silničním provoze máme na cestách desítky značek u silnice i na silnici podle kterých se musíme řídit a dodržovat pravidla. Přesto tu zůstává několik, která jsou tzv. zlatá pravidla a která používáme dnes a denně. Jsem na hlavní, přednost zprava a dostatečný odstup od auta přede mnou ... Jaká jsou ty na vodě?

Z Písku na Orlík v kostce: romantika největší a každý den max. 25 km v pažích. Plavba po řece i po klidné hladině Orlíku. To vše s krásným okolím a empatickým průvodcem.

Lipno není jenom hladina na kterou vítr nefouká. Protože tam nikdy nežil František Dobrota, tak vítr fouká a umí udělat pěkné vlny a co čert nechce, jde to podle Murpyho zákona jako protivítr. Takže se nikdy nejedná o nudné mlácení do vody. Hned první den je o řece a proudu a divukrásnému okolí jako v Kanadě ... tak může vypadat ...

Celé to začíná zpravidla vložením cukroví do krabičky pro ostatní a vařením čaje do termosky. Seakayaková škola již několik dní dopředu připravuje lodě, pádla, šprajdy a sváží vybavení z celé Prahy na místo srazu. Tak, abyste si to pak rozbalili jako vánoční dárek. Odrazili od břehu a nechali se unášet Vltavou.

Touha je zázrak, kámo zázrak! A jedna taková touha by tě mohla posadit do lodě, vtisknout ti pádlo do ruky a odstrčit tě od břehu. Ten první břeh, který bys mohl opustit je ten českobudějovický. A tím posledním břehem, na kterém se vylodíš, bude buďto ten trójský nebo až ten na soutoku s Labem v Mělníku. VVV (Velká...

Prožijte s námi víkend na Vodní nádrži Dalešice. Během všech seakayakových kempů pádlujeme na mořských kajacích vyzkoušenými trasami. To platí i pro nádherné zátoky Dalešické přehrady.