SEAKAYAKOVÉ SYMPOZIUM 2024

19.06.2024

Po malé odmlce proběhla tradiční akce v tradičním termínu. Přálo nám počasí a užili jsme si společné pádlování, závody v jízdě v zručnosti, přednášky a workshopy. Dalešice mají ostrovy, skály, příliv a odliv. Nevěříš? Tak si měl dorazit a přesvědčit se!

Lokalita: Dalešice, kemp WILSONKA

Termín: 1. - 2. června 2024

Příští rok se sejdeme 23. - 25. 5. 2025 a doufáme, že dorazí i 106kaři potrénovat a potkat se.

PÁTEK 31. 5. 2024

Většina účastníků dorazila již v pátek. A někteří to nemohli vydržet, a ještě rychle hodili lodě na vodu. Jen tak se projet nebo potrénovat na nedělní závody? Stanové městečko se pomalu začalo plnit stany a okolo i loděmi. Navečer dorazil i Stanďoch s vozíkem plných lodí k testování a půjčení. Dovezl i pádla TNP.

SOBOTA 1. 6. 2024

V sobotu dopoledne proběhlo několik workshopů. První výkop učinil Kosťa s tipy na balení do síčka. Ukázal a prakticky předvedl jednotlivé kousky vybavení pro pádlování na moři. 

V dalším bloku proběhla zdravověda na vodě včetně řešení krizových situací jako je podchlazení a utonutí. Zájemci si mohli vyzkoušet i KPR na figuríně. 

Další bloky byly již na vodě. Všichni se rozpádlovali na svých nebo zapůjčených lodích. Zvláště začátečníci se seznamovali s náklony a ovládáním lodi. Kosťa předváděl pokročilé manévry. V závěrečném bloku účastníci prakticky cvičil záchranné techniky. Osobní volno každý vyplnil podle sebe. Někdo si šel ještě zapádlovat a někteří využili čas pro vaření, odpočinek nebo povídání a setkávání.

Na večer bylo připraveno promítání a bohatá tombola, kde každý losos vyhrával. Super ceny!

První blok promítání pěkně otevřel Tomáš Mráček s přednáškou Hustokrutopřísné babičky a seakajakáři v akci - na Hebridách i v Bretani. Po něm se vyhlásila tombola se super cenami od HG sportu, TNP, Sea to Summit a FLEXTAIL. Když se všichni z toho vzrušení vzpamatovali a oklepali, navázal s druhou přednáškou Stanďoch. Představil nám Švédsko a ukázal od srdce, proč má pádlování v tomto kraji tak rád.

Večer se posedělo u ohně něco i na něm utrápilo.

NEDĚLE 2. 6. 2024

Neděle byla ve znamení závodů o putovní pohár a volné pádlování k ostrovům nebo ke hrázi. Závodní dráha byla vytýčena okolo bójek na hrázi – RZ a po jejich opádlování následovaly technické pasáže – slalom a jízda pozpátku. Závěrečný finiš byl ukončen kontaktem se startovní bójkou.

Přálo nám počasí a užili jsme si společné pádlování, závody v jízdě v zručnosti, přednášky a workshopy.

PODPOŘILI NÁS

Poděkovat je slušné především HG SPORTU, TNP pádlům, kempu WILSONKA, prodejci FLEXTAIL, SEA TO SUMMIT, Stanďochovi Prďochovi, časopisům PÁDLER A SVĚT OUTDOORU.

A taky poděkovat všem účastníkům.

Za Seakayakovou školu Vojtěch a Kosťa

VIDEO: SEAS 2024 - DALEŠICE


KDYŽ JSOU OBRÁZKY VÍCE NEŽ SLOVA
SEAS 2024 - DALEŠICE