Z Děčína do Magdeburgu

08.03.2024

Kdybych na podzim 2023 pádloval až do Hamburku, ještě teď plácám pádlem. Naštěstí to bylo jenom z Hřenska do Magdeburku: 325 km. Není to žádný světoborný počin, ale sdílená radost je větší radost. Jaké to tedy bylo?

Každý den jsem měl limit 50 km. První den se to díky větru nepodařilo a tak jsem další dny musel zabrat. Bez pádlování mě to neslo zpátky do Hřenska! Dny krátké a noci dlouhé. Nejlepší byl takový ten expediční režim. To mi utkví v hlavě vždy, když se ve vzpomínkách vracím k akci. Přistání, stan, filtrování vody, vaření, četba, deník... A ráno obrácené pořadí. 

Plavba nebyla vůbec nudná. Nejprve kaňon, skály, města. Pak stromy a území nikoho okolo vody. Náročnější je pak logistika, ale z Magdeburku do Hřenska je docela dobré spojení a tak to zabralo jenom jeden den šibování autem a vlakopopojíždění. Za mě ještě byly zajímavé plavební značky a 1000ce vracáků. A přívozy!

Že nejsou na Labi od Ústí nad Labem jezy? Jeden jsem málem jel. Víte, kde?

Doporučuji

Určitě v tomto období (listopad) kvalitní vodácké vybavení. Filtr na vodu. Čelovku a při tmě nebo špatných světelných podmínek i další světlo na loď nebo vestu. Kolečka při dobrém plánování netřeba. Stačit by měly pouze na nástup k vodě a při nakládání na auto, když by to bylo k němu daleko. Obchody pro doplnění zásob mohou být daleko od vody a je třeba se na to připravit.

Co dál?

Takže už mi na Labi chybí úsek Pramen Labe - Špindl přehrada, Klašterská Lhota - Čelákovice a Magdeburg - Hamburg. A mám to v kapse!

Děkuji za podporu

VIDEO

FOTOGALERIE