Jak probíhá seakayakový kemp v Praze

04.05.2022

Vltava pod Prahou je eldorádem pro vodní sporty a to včetně seakayaku. Nabízí dostatečnou šířku a místa pro nácvik pádlování, manévrování a záchrany. Kromě toho v Troji je prodejna HG SPORT, kanál na divokou vodu a kemp! Naše společnost zajišťuje kompletní vybavení. Loď, pádlo, šprajda a vesta je v ceně akce. 

JAK TO OBVYKLE PROBÍHÁ

Sraz bývá obvykle v pátek večer přímo v kempu HG SPORT - Praha Troja, kde jsou chatičky, místo na stany, sociálky, bufet a prodejna vodáckých potřeb. Vodu máme pod nosem a k tomu i proud po vodáckým kanálem. Příjezd možný MHD nebo autem. Do večerky pak probíhá vzájemné posezení u ohně či grilu. Spaní ve vlastních stanech, autech či v pronajatých chatičkách.

PROGRAM A NÁPLŇ SKS KEMPU V PRAZE

Druhý den dříve než se jde na vodu, probíhá "suchá" část. Zpravidla se scházíme nad ranním šálkem kávy. Seřízení lodi a nabalení vybaveni do úložných prostor. Vždy probíhá rozcvička a roztažení - zahřátí. Ukážeme si základní záběry pádlem a nástupy do lodi. Vždy před nástupem na vodu proběhne klasický briefing - taková "předletová" příprava.

Na vodě cvičíme stabilitu v lodi a záběry pádlem. Přímou jízdu, ovládání kormidla, náklony a zatáčení. Otočíme se na obě strany. Po nabažení super pocitu z jízdy, vkládáme metodické vsuvky: vedení skupiny, záchrana, tažení, apod. Několikrát během dne zastavujeme a vystupujeme na břeh. Na toaletu či na jídlo. Odpoledne se vracíme do kempu. Večer proběhne vyhodnocení a další přednáška. Většinou první pomoc a obsah lékárničky plus nouzové vybavení. A podělíme se s vámi i o tipy na výlety a doporučíme vám vyzkoušené seakajakové destinace. 

Třetí den se jde opět na vodu. Jak jinak? Prohlubujeme získané dovednosti a užijeme si i v případě zájmu i koupání - záchranné techniky a jízdu v proudu pod kanálem. A případně opakování jako matka moudrosti.

VYBAVENÍ

Pro klidné a pohodové zvládnutí akce doporučujeme následující vybavení:

Pro absolvování bys měl mít nezbytně s sebou: seakajak, pádlo, šprajdu, vestu (zajišťuje Seakayaková škola).

Dále: Bundu na vodu (větrovku nebo voděodolnou outdoorovou bundu), kalhoty nebo kraťase na vodu, triko na vodu (dl. I krátký rukáv), boty do lodě a na souši, spodní prádlo + náhradní oblečení v případě vyklopení do vody, zateplovací vrstvu do kempu, čepici nebo kšiltovku, na telefon nebo doklady doporučujeme voděodolný obal, sluneční brýle, doporučujeme silné pytle na odpad na uložení věcí do lodě, dostatek vody (min. 1x1.5 l), čelovku, nožík, hygienu a toaletní potřeby vč. slunečního krému. Vybavení na spaní ve vlastním stanu nebo v chatičce (spacák, karimatka, atd.).

Extra vybavení: v případě, že máš zájem o neopren, vodáckou bundu či kalhoty nebo suchý oblek, dej nám obratem vědět velikost. Platí se extra dle ceníku SKS.

MÁM ZAJEM O TAKOVÝ KEMP