Jak to probíhá na firemním pádlování?

07.07.2024

Tak především se nikdy nejedná o hromadnou akci. Cílíme a zaměřujeme se spíše na menší pracovní týmy nebo vaše dobré zákazníky. Od 4–12 lidí, tak, abychom zajistili bezpečnost a zároveň komorní průběh akce s pobytem v divočině nebo prostě na vodě. Na tuto akci mohu vyrazit i úplní začátečníci – vyžadujeme pouze, aby všichni byli plavci. 

Pobyt na vodě, a zvláště spojený s přespáním v přírodě posiluje nejen jednotlivé účastníky, ale i celý pracovní kolektiv.

Zpravidla máme sraz buď ráno či dopoledne na určeném místě, odkud se vyráží na vodu a vrací se zpět na stejné místo nebo se pluje do cílové destinace na jeden nebo dva dny a zpět se už nevrací.

Po cestě nás čekají zastávky či místo na přespání v kempu nebo v divočině. Úplně na začátku vždy dojde k seznámení, popisu trasy, nezbytnému bezpečnostnímu briefingu – pravidla chování na vodě, kontrole vybavení a nastavení lodí a k výběru vhodného pádla. Vždy se pádluje s plovací vestou a špric dekou.

Před nástupem na vodu dostanou účastníci ještě několik praktických rad k pádlování – sezení, držení pádla a efektivní pádlování, otáčení lodi a manévrování. Dále jsou účastníci seznámeni s ovládáním kormidla, je-li loď kormidlem opatřena.

Věci na vodu, či pobyt v přírodě se ukládají do vodotěsných komor. Ty nejcennější jako je spacák, náhradní oblečení se ještě extra ukládají do vodáckých vaků a následně do lodi.

Pro pohodový pobyt na vodě doporučujeme násl. vybavení:

  • Pokrývka hlavy a sluneční brýle
  • Opalovací krém
  • Repelent
  • Vhodné oblečení příp. i pláštěnku či větrovku
  • Plavky a ručník
  • Obuv do vody i na souš
  • Voděodolný obal na mobil
  • Náhradní oblečení
  • Svačinky (zdroje energie) a pití
  • Při spaní v přírodě: stan, spacák, karimatku, čelovku, hygienické potřeby, extra lahev PET na pitnou vodu, lžíci, hrnek a misku

Jak je to náročné?

Náročnost pádlování a vzdálenost se vždy naplánuje tak, aby ji zvládli všichni účastníci akce. Většinou po poradě s kapitánem (šéfem). Společná plavba, a hlavně táboření utužuje tým, který spolupracuje a všichni se podílí na vaření, přípravě ohně, stavbě stanů apod. Vrcholem je pak společné posezení u ohně, které je vždy lepší než náhodné setkání v kuchyňce vedle kanclu nebo "openspace".

Lokality

Lipno - destinace vhodná k spíše dvoudennímu pádlování. Jenou variantou je splutí horního toku Vltavy z Pěkné do Nové Pece, Horní Plané nebo až do Černé v Pošumaví na Malé Lipno (kemp). Další den možno pokračovat až Frymburku.

Orlík - krásná lokalita, kde spojujeme po cestě dva hrady Orlík a Zvíkov do jedné linie, kterou tvoříme pádlováním na seakajacích. I podjezd Žďákovského mostu je pro všechny zážitek! Možnost vyjížďky na jeden den, ale i zde doporučujeme strávit jednu noc v divočině či v kempu. Pádlování možno spojit s prohlídkou hradu Orlík či Zvíkov včetně místního pivovaru.

Slapy - klasika na vltavské kaskádě. Možnost opět pádlovat 1 - 2 dny.

Trampská klasika - splutí Svatojánských proudů až do Prahy. Velký vodácký zážitek a průjezd kaňonem jako na velkých amerických řekách. Podrobný popis splutí Svatojánských proudů

Plavba Prahou - Jednodenní akce, kterou pravidelně opakujeme v době adventu. Z Malé Chuchle do Tróje za jeden den. Proplutí dvěma zdymadly. Pádlování okolo náplavky, pádlování pod pražskými mosty a výlet i do Čertovky. Podrobný popis

Dalešice - jediné místo v Česku s přílivem a odlivem. Krásné skály a několik ostrůvků a skal. Parádní místo, které nabízí i navštívit místní dalešický pivovar. Podrobný popis

Zaujalo vás to? Napište nám hned!

Fotogalerie: Firemní pádlování na seakajacích