Seakayakový kemp na Dalešické přehradě

31.10.2020

Prožijte s námi víkend na Vodní nádrži Dalešice. Během všech seakayakových kempů pádlujeme na mořských kajacích vyzkoušenými trasami. To platí i pro nádherné zátoky Dalešické přehrady.

Co z lodi uvidíme?

Ráno se nalodíme v kempu Wilsonka na hladinu v. n. Dalešice. Než vyrazíme na výpravu seřídíme lodě, ukážeme si základní záběry. Řekneme si, co dělat v případě nehody. Naučíme se na sedat do lodi a vyzkoušíme si jízdu přímo. Pak zkusíme s lodí zatočit. Ukážeme si jak správně držet pádlo a jak dobře sedět v lodi. Otočíme se s lodí o 180°. Pak i o 360°. Zkrátka se nejdříve seznámíme s lodí, pádlem a vodou.

Pak obeplujeme ostrůvek, na němž se ještě dnes nachází zbytky hradu Kozlov. Nedaleko jsou i Kozlovské skály a dokonce i dvojče hradu Kozlov, zřícenina hradu Holoubek.

Wilsonka

Nemineme ani asi nejznámější skalní útvar - skálu Wilsonka, jejíchž cca 60 metrů je skryto pod vodní hladinou. Jedná se o horolezecký terén. Méně známá je i Malá Wilsonova skála. Tu zkoukneme taky.

Během naší plavby nemineme ani pozůstatek Hradiska Kramolín a už vůbec nemůžeme minout skalní útvar Vztyčený prst. Kdo tohle nefotí, nebyl na Dalešicích.

Vodní nádrž DALEŠICE byla dokončena roku 1978, těleso hráze je 100 m vysoké. Tím je nejvyšší hrází u nás a druhou nejvyšší sypanou hrází v Evropě.

Během plavby

Kromě seakyakových výprav do okolí kempu trénujeme a nacvičujeme:

seřízení lodě, balení do lodě, tipy na vybavení, nástup a výstup z lodi, správné pádlování, otáčení a manévry. Dále si ukážeme i tažení a záchranné techniky. Probereme zásady rozhodovacích schémat (MY ABCDE a STEVE) ve zkratce. Během plavby se budeme střídat ve vedení skupiny.

Tradičně také soutěžíme v závodě o Fialovou stuhu mezi pilíři dalešického mostu.

OBRÁZKY JSOU VÍCE NEŽ SLOVA