Tři zlatá pravidla na vodě

31.08.2021

V silničním provoze máme na cestách desítky značek u silnice i na silnici podle kterých se musíme řídit a dodržovat pravidla. Přesto tu zůstává několik, která jsou tzv. zlatá pravidla a která používáme dnes a denně. Jsem na hlavní, přednost zprava a dostatečný odstup od auta přede mnou ... Jaká jsou ty na vodě?

Pravidlo No. 1

Správná lokalita znamená kromě vln a odlehlosti i přístup do vody a výstup z vody. Dále i teplotu vody. Začít svoje pádlování na vodě, která nemá daleko k zamrznutí není úplně ideální. Ani náročnější tekoucí voda není to pravé ořechové.

Pravidlo No. 2

Buďte páni své lodi. Na lodi zpravidla nestačí pádlovat dopředu a dát zpětný chod. Dobré ovládání a zábava začíná s pokročilým pádlováním - otáčení, obraty, přítahy a zatáčení bez ztráty rychlosti.

Pravidlo No. 3

Nouzový plán a připuštění si, že se to může stát. Klidně na klidné a stabilní lodi. Nejlepší je nejezdit na vodě sami. Vaši kamarádi by měli vědět, co dělat, když se "to" stane. A jste dostatečně na takovou situaci vybaveni.

Štěstí přeje připraveným

Na kempech a kurzech se učíme, jak si užít vodu bezpečně. Jak ovládat loď a jak šetrně tábořit tak, aby si "divočinu" užili i to, co přirazí ke břehům po nás.

Seakayakové kempy a výpravy