Seakayakový kemp na Orlické přehradě

10.10.2020

Orlická přehrada je eldorádem pro vodní sporty a to včetně seakayaku. Nabízí dostatečnou délku a pěkná zákoutí. Kromě toho je voda dlouhodobě čistá a dovoluje pěknou a klidnou plavbu včetně koupání či nácviku záchranných technik. Naše společnost zajišťuje kompletní vybavení. Loď, pádlo, šprajda a vesta je v ceně akce.

VIDEO - když je obraz více než slova

Jak to probíhá?

Zpravidla začínáme v pátek odpoledne či večer srazem v kempu. Po vzájemném seznámení a krátkém úvodu probereme vybavení od hlavy k patě vč. seznámení s lodí a pádlem. Účastníci vyfasují a vyzkouší si zapůjčené vybavení. Do večerky pak probíhá vzájemné posezení u ohně či grilu a briefing nad mapou. Spaní ve vlastních stanech či autech.

Druhý den dříve než se jde na vodu, probíhá "suchá" část. Zpravidla se scházíme nad ranním šálkem kávy. Seřízení lodi a nabalení vybaveni do úložných prostor. Vždy probíhá rozcvička a roztažení - zahřátí. Ukážeme si základní záběry pádlem a nástupy do lodi. Vždy před nástupem na vodu proběhne klasický briefing - taková "předletová" příprava.

Na vodě cvičíme stabilitu v lodi a záběry pádlem. Přímá jízda, ovládání kormidla, náklony a zatáčení. Otočíme se na obě strany. Po nabažení super pocitu z jízdy, vkládáme metodické vsuvky: vedení skupiny, záchrana, tažení, apod. Několikrát během dne zastavujeme a vystupujeme na břeh. Na toaletu či na jídlo. Odpoledne se vracíme do kempu. Večer proběhne vyhodnocení a další přednáška. Většinou první pomoc a obsah lékárničky plus nouzové vybavení. A podělíme se s vámi i o tipy na výlety a doporučíme vám vyzkoušené seakajakové destinace. Může proběhnout večírek nebo se nám osvědčilo společné vaření.

Třetí den se jde opět na vodu. Jak jinak? Prohlubujeme získané dovednosti a užijeme si i v případě zájmu i koupání - záchranné techniky. Na závěr probíhá spanilá jízda či jízda na max. Jako bonus pro účastníky máme aktuální číslo Světa outdooru či Pádlera. A vzorek outdoorové kávy VOLKAFE!

Orlická přehrada

Vodní nádrž Orlík je součást Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách. Byla vybudována v letech 1954-1961 a přehradila tok řeky Vltavy u Solenice na Příbramsku. Nese jméno zámku Orlík, který kdysi vystupoval na skále nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Těleso Orlické přehrady je v řetězu vltavských přehrad největší, nejvyšší a nejmohutnější. Její 450 m dlouhá betonová tížní hráz dosahuje v koruně výšky 91 m. Vzdutí je dlouhé na Vltavě 68 km, na Otavě 23 km a na Lužnici 7 km.

Zdroj: Wikipedie

Během plavby

Kromě seakyakových výprav do okolí kempu trénujeme a nacvičujeme:

seřízení lodě, balení do lodě, tipy na vybavení, nástup a výstup z lodi, správné pádlování, otáčení a manévry. Dále si ukazujeme i tažení a záchranné techniky. Probereme zásady rozhodovacích schémat (MY ABCDE a STEVE) ve zkratce. Během plavby se budeme střídat ve vedení skupiny.

FOTOGALERIE ZE SEAKYAKOVÉHO KEMPU NA ORLÍKU