Seakayaková výprava z Písku na Orlík

12.05.2021

Z Písku na Orlík v kostce: romantika největší a každý den max. 25 km v pažích. Plavba po řece i po klidné hladině Orlíku. To vše s krásným okolím a empatickým průvodcem.

START

Zpravidla začínáme ráno (nejpozději v 9.00 hod) v Písku na nábřeží 1. máje nebo pro lepší logistiku máme sraz již v pátek večer v kempu na Orlíku (Kovářov), kde provedeme kontrolu vybavení a logistiku aut a návratu k autům do Písku.

DEN 1

Nejprve nutný briefing a kontrola vybavení. A taky se představíme. Zopákneme pravidla na vodě a vyloučíme opilce ze zájezdu. Ranní káva a možná i Kubištovy trubičky na start. Po nalodění nás čeká klidná plavba Otavou. Na 19.4 km nás čeká první jez: Heringův mlýn. Ten se jezdí. A za necelou majli další jez: U cajsů. Mrkneme jestli půjde nebo přeneseme. A pak ještě jeden: Sulan na 18.6 km. Na ním je skalní kaple Panny Marie Lurdské, která koná zázraky. A vedle je k vidění opravdové mlýnské kolo.
Pak už klidná jízda meandrující Otavou až na Soutok s Lomnicí. Odtam už jenom kousek na Svatou Annu. Dál na Zvíkovské Podhradí a hrad Zvíkov.
Tam koukneme na soutok s Vltavou. Možnou nakoukneme nějakou míli proti proudu Vltavy až za silnici Dr. Kazimoura.
Pak už odpoledne kempujeme a užíváme si zasloužený odpočinek. Společné vaření je vždy parádní tečkou za dnem na vodě.

DEN 2

Nedělní klidná plavba po Vltavě ke Žďákovskému mostu a Krkavčí skále. Dále k zámku Orlík nad Vltavou a případně se zajedeme občerstvit do hospůdky na Radavě a zpět do kempu na Kovářově, kde to v pátek všude začalo.

Poděkování a medaile.