Praha - Mělník 2018

20.10.2018

Jaké je to vydat se v polovině listopadu z Prahy do Mělníka? Jak je to daleko a jak se překonávají zdymadla? A je to vůbec legrace? Všechno vám přiblížíme a na závěr vám sdělíme i pravdu o tom, jestli to je nebo není legrace.

Vydat se na řeku v polovině listopadu (17. list.) je nádhera. Můžete zažít sněžení, slunce s duhou nebo jako letos i romantické ráno s námrazou a krásným oparem nad kanálem.

Zdymadla se překonávají krásně. Najedete do komory a čekáte. U toho popíjíte nebo něco jíte. Jakmile klesnete o cca 3 - 4 metry, rozsvítí se zelená a otevřou se vrata, vyrazíte jako chrt z boxu a valíte zase dál o kousek blíž Mělníku.

Jestli je to legrace? Ze začátků náramná. Postupně pádleři začínají mlčet a každej se opírá do pádla a Mělník přitahuje očima. Nikoho však hlavní organizátor Standa z HG sportu na řece nenechá a poctivě uzavírá pole s pádlery. Někdo stihne Mělník ještě za světla a jiní dojíždějí po tmě nebo při čelovkách. Všichni však mají radost, že to mají za sebou a jako každý rok si řeknou: "Nikdy více!"