Jak se pádluje z Prahy do Mělníka

21.06.2020

Parádní start z HG Sportu v Tróji nebo ze Sedlce a cíl na soutoku s Labem u Mělníka. Dva dny na veliké řece se zdymadly. Opět nečekaná romantika nás překvapí ještě v Praze a pokračuje až do Mělníka. A čeká nás i romantika v podobě kempování a táboření. Na co se můžete těšit? 

Jak to probíhá?

Sraz je buď ráno v HG SPORTU v Tróji v 8.00 hod a po společném briefingu a kávě účastníci vyfasují lodě, pádla, vesty a šprajdy. Taktéž možný sraz již v předvečer akce a přespání přímo v kempu.

Následuje přebalení do lodí a nastavení všeho potřebného. Kontrola vybavení je nezbytnou procedurou před vyplutím. Taktéž poradíme s uložením vybavení do lodi. Pomůžeme nasednout do kokpitu a odrazit od břehu. Na klidné vodě probíhá vždy zaškolení do správného pádlování, pravidel pohybu na vodě a promrskáme si i pravidla MY ABCDE a STEVE ...

Trasa

Celá trasa je rozdělena na několik etap a to díky především zdymadlům na trase = odpočinky. V odpoledních hodinách se ubytujeme v kempu a budeme při ohni nabírat sílu na druhý den.

Celková délka seakajakové výpravy Praha - Mělník je cca 42 km. Takže takový dvoudenní maraton.

První den

Odražení od břehu nejpozději v 10 hod. dopoledne. Na klidné vodě probíhá ještě "rozpádlování" a ukázky záběrů a náklonů a celkové ovládáni lodi, Následuje klidná plavba okolo Trojského zámku a ZOO Praha nebo druhá možnost je startovat ze Sedlce od nádraží. Za Sedlcem vplujeme do kaňonu Vltavy. Budeme pádlovat okolo Sedleckých skal, vyhlídky Zámek a Zámeckých skal, překřížíme přívoz Klecánky - Roztoky, ke zdymadlu Klecany a plavební komoře Roztoky. Po jejím překonání na nás bude zhlížet Vyhlídka Sv. Ludmily na Levém Hradci. Brzy mineme další přívoz Úholičky - Husinec. Pak se pokocháme skalami na levém břehu v Řeži a ucítíme skrytou energii atomového reaktoru tamtéž. Protáhneme se pod zříceninou hradu Liběhrad a přívozem Máslovice - Libčice. Pak nás čeká plavební komora Dolánky. A budeme se nezadržitelně blížit až do Kralup nad Vltavou, kde nás čeká prohlídka města včetně Zkamenělé hostínské. A na závěr krátký šťouch do Veltrus - kemp. Nebo cca 200 m pod komorou na pravé straně kemp OBORA nefalšovaný sedmdesátky ... přesně pro nás.

Druhý den

Návštěva zámeckého areálu Veltrusy - největší park tohoto typu v Evropě (možnost běhu pro běžce, procházky pro chodce, občerstvení pro občerstvovače), vyplutí k poslední komoře Vraňany zastávka v Jahodárně (možnost nakrmit se bio zeleninou přímo z farmy), přenos hráze (větvení řeky na Vraňanský plavební kanál vlevo NE / vpravo tekoucí řeka až do Mělníka), soutok s Labem, možnost návštěvy Mělníku (vyhlídka u zámku, zámecká restaurace a vína/ od 17:00 bar Díra) a ukončení akce tam, nebo můžeme pokračovat cca 1 hodinu po Labi kolem přístavu do Dolních Beřkovic (hospoda, obchod, přímý vlak na místo startu každou hodinu).