Jak se pádluje z Děčína do Pirny po Labi

26.06.2020

Jedinečný zážitek. Průjezd Labským kaňonem nejnižším místem v Česku po veliké řece. Veliká řeka pod lodí a skály na námi. Trasa, která patří do slabikáře každého "síčkaře" nebo vodáka. Cestování po tekoucí vodě s vybavením na dva dny s kempováním u vody. Cca 45 km v pažích a něco malinko v nohách.

Jak se cestuje po Labi

Obvykle startujeme v Děčíně pod Tyršovým mostem na dohled od soutoku s Ploučnicí a zámkem nad námi. Během pár záběru se zakousneme do Labského kaňonu. Postupně mineme Prostřední žleb, Podskalí neboli Čertovu Vodu, přívoz v Dolním Žlebu. Pod labskou strání už vplujeme do Německa. tento vstup potvrdíme v Hřensku. Proplujeme nejnižším místem v Česku. Až tak hluboko klesneme!


Dál už pokračujeme německým krajem okolo Schmilky, skal a skalních stěn. Po té nádheře přirazíme do Bad Schandau. V případě zájmu navštívíme jednu z místních Beer Garten. Po odpočinku pokračujeme pod Liliensteinem do Königsteinu a dál až do Kurort Rathenu. Náš cíl je na nábřeží městečka Pirna. Opět prohlídka města, naložení lodí a návrat do Česka. Nejlépe vlakem.