Abrakadabra nádobí SEA TO SUMMIT

08.10.2020

I když to vypadá, že do seakayaku je možno naložit cokoliv a zahlásit "on to uveze", přesto je dobré šetřit místem. Třeba na pitnou vodu, když se pádluje na moři. A šetřit místem se dá kromě nafukovací karimatky nebo malého spacáku i nádobím. Zaujalo mě skládací nádobí Sea to Summit. Můj výběr se nakonec ustálil na následujících položkách. K jednotlivým typům nádobím jsem doplnil moje osobní postřehy.

X-Shot

Nepoužívám na panáky, ale jako záložní hrníček pro klienta nebo parťáka, abychom nepili z jednoho. Ideální je minimální velikost po sklapnutí. Průměr není větší než průměr termosky. Navíc ho můžu složený vložit do dalšího hrnečku X-Seal & Go™ Medium a ten zase do konvičky. Teda vlastně jako panáka taky někdy jo.

X-Seal & Go™ Medium

Hrneček nebo miska, jak chcete. Používám jako oboje. Ráno si do něj udělám třeba ovesnou kaši, kterou si pak díky uzávěru beru s sebou do lodi jako sváču. Uzávěr je třeba pořádně zatáhnout, aby fungoval. Taky se ujistěte, že je závit čistý a nejsou tam žádné potraviny, které se tam mohly dostat při přesypávání. Smrskne se na placku 18 mm. Celkový obsah má sice 415 ml, ale abyste obsah zavřeli, budete atakovat rysku cca 300 ml. (na fotce to červené s víčkem)

X-Bowl

Miska na všechno. Na polívku nebo na výdej jídla. Na oříšky. Opět skládací. Má stejný průměr jako skládací konvička X-Pot.

X-Kettle 1.3

Konvička na vodu či na čaj. Opět skládací jako harmonika. Po složení se do něj vejde miska i s panákem! Než se složí, vejde se do ní něco přes litr vody. Takže tři kusy nádobí v sobě. Když ještě k tomu přidám i misku X-Bowl, dostanu po složení totálně kompaktní balík, viz foto nahoře. Jo jenom dávejte bacha, aby při vaření bylo v konvici dostatek vody a aby plameny z vařiče nesálaly přes okraj dna. Tak už jenom přidat lžičku a můžeme vyrazit.

Co se nám ještě líbí?

Jo a taky se nám líbí, že se ta firma jmenuje SEA TO SUMMIT. Teda hlavně to SEA.